Malviknytt
2 minutter lesetid

Utlover dusør etter sykkeltyveri

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Sist lørdag ble en EL-sykkel stjålet fra MX Sport på Malvik senter. Nå vil butikken belønne tips som bidrar til at saken blir løst.

Saken fortsetter etter annonsen

Det var lørdag 30. april at MX Sport på Malvik senter ble utsatt for et frekt tyveri, da en EL-sykkel av typen «R Raymon Cityray 1.0» ble stjålet bra stedet i butikkens åpningstid.

– Sykkelen ble stjålet klokken 17:41 og personen som utførte tyveriet gikk inn på Malvik senter klokken 17:24 i følge overvåkningskamera, heter det i et Facebook-innlegg fra butikken.

Artikkelen fortsetter under bildet.

Det var en slik EL-sykkel av typen R Raymon Cityray 1.0 som ble stjålet fra MX Sport på Malvik senter sist lørdag.

Vil belønne opplysninger som bidrar til oppklaring

Butikken har nå valgt å anmelde saken til politiet, men selv om det finnes bilder fra overvåkningskamera så er ikke disse gode nok til at man har klart å identifisere gjerningspersonen.

Nå vil butikken gi gavekort på 2000,- kroner til den som kommer med opplysninger som kan bidra til at saken blir løst.

De oppfordrer personer som var på eller i nærheten av Malvik senter i det aktuelle tidsrommet, som har sett noe eller har relevante opplysninger til å ta kontakt.