Landslagsløpere på startstreken

315

Lørdagens rulleskirenn Hommelvik Grand Prix, som går fra Hommelvik til Mostadmark.

Så langt har 110 løper meldt sin ankomst.

Arrangørklubben selv har 17 løpere som stiller på startstrekene.

Av de mest kjente er nok Jan Thomas Jenssen fra Hommelvik som skal måle krefter med blant andre Didrik Tønseth og Emil Iversen.

På damesiden stiller fjorårets vinner Anne Kjersti Kalvå som skal møte blant andre Emilie Fleten.

Team Veidekke Midt-Norge stiller med hele laget, det samme med kretslagene i Sør-og Nord-Trøndelag. Tre løpere fra langdistanselaget Team Koteng står klare til start og det samme gjør Andrew Musgrave, Storbritannia. Musgrave har en 3.plass fra verdenscupen i Toblach i 2017 og har stilt opp på Norgesmesterskap i ski flere ganger. Engelskmannen studerer ved NTNU.

Sju løpere fra Kina og elleve fra Sverige tar turen til Trøndelag og Hommelvik.

Samlet er det 240 meter stigning fra Hommelvik Sjøside og til mål i Mostadmark, distansen som skal gjennomføres er på cirka 15 km i fri teknikk.

Påmeldte deltagere

KVINNE SENIOR – 10 KM FRI FELLES

Navn Klubb
Berg, Julie Victoria Leksvik IL
Bjoerklund, Sofie Trillevallen SK
Brovold, Synne Hyun Bin Byåsen IL
Chunxue, Chi Kina
Einmo, Alise Surnadal IL
Fleten, Emilie Gol IL
Honglian, Meng Kina
Jansson, Jakob Østersund SK
Johansen, Lone Melhus Idrettslag
johnsson, Olle Trillevallen SK
jonsson, Arvid Trillevallen SK
Kalvå, Anne Kjersti Lundamo IL
Karlsen, Marthe Melbo IL
Li, Xin Kina
Mogstad, Berit Strindheim IL
Myhre, Julie Byåsen IL
persson, Alicia Stockviks SF
Qinghua, Ma Kina
Renå, Eiril Fuglem Hommelvik IL
Stenseth, Ane Appelkvist Grong IL
Øvrebust, Martine Lorgen Stordal IL

 

KVINNER JUNIOR – 10 KM FRI FELLES

Navn Klubb
Aksnes, Hedda Hommelvik IL
Einmo, Malin Surnadal IL
Furutangvik, Maren Stenset Leik, IL
Mogstad, Ragnhild Surnadal IL
Nicolaysen, Stine Runar, IL
Rabben, Martine Sunde Strindheim IL
Renå, Jone Aurora Hommelvik IL
Renå, Hanna Spets Hommelvik IL
Rofstad, Hanne Wilberg Byåsen IL
Røtvei, Nora Oppdal IL
Stav, Astrid IL Varden Meråker
Sørgjerd, Victoria Elisa Joakimsdatter Leinstrand IL
Taksgaard, Torunn Strindheim IL
Truu, Stine-Lise Jarpen SK

 

MENN JUNIOR – 10 KM FRI FELLES

Navn Klubb
Aakerli, Andreas Aune Heimdal Ski
Aarthun, Sigurd Åga IL
Aksnes, Odin Hommelvik IL
Berset, Kristoffer Surnadal IL
Bjørnstad, Sondre Albrigtsen Nesodden IF – Ski
Dahl, Petter If strategen
Eiterjord, Nikolai Solem Innstrandens IL
Ellingsen, Emil Richstad Hommelvik IL
Ellingsen, Mads Richstad Hommelvik IL
engdahl, Johannes Domnarvets GoIF
Godal, Amund Kleist Innstrandens IL
Halstadtrø, Mads Hommelvik IL
Halvorsen, Håkon Gorseth Støren Sportsklubb
Hammer, Johan Tøndel Børsa IL
Haugan, Sander Øwre Hommelvik IL
Hjørnerød, Morten Mosjøen IL
Høiseth, Sivert Malvik IL
Håbrekke, Magnus Øyaas Melhus Idrettslag
Kjelstad, Sander Eggen Støren Sportsklubb
Kvernstad, Brynjar Kyrksæterøra IL
logård, Emil Rehns BK
Nissen, Matias August Byaasen Skiklub
Pedersen, Tor Anton Brandvold Ivrig, IL
Presthus, Håkon Strindheim IL
Ree, Andreas Fjorden Støren Sportsklubb
Renå, Marius Moe Hommelvik IL
Rosenberg, Ossian Åsarna IK
Rønning, Trym Nergård Skogn IL
Simonsen, Håkon Fjellørnen IL
Stjern, Vegard Fosli Hommelvik IL
Svendgård, Markus Hommelvik IL
Tanem, Henrik Strindheim IL
Thorsnes, Håvard Skistad Malvik IL
Wist, Henrik Valør Byaasen Skiklub

 

MENN SENIOR – 10 KM FRI FELLES

Navn Klubb
Aune, Pål Trøan Steinkjer Skiklubb
Aunli, Lars Ove Strindheim IL
Berdal, Tore Bjørseth Byåsen IL
Bruvoll, Ole Jørgen Lierne IL
Buvarp, Martin Julian Byåsen IL
Flataker, Ole Morten Engesvold Hommelvik IL
Flataker, Erling Engesvold Hommelvik IL
Gjemse, Magnus IL Varden Meråker
Grønflaten, Sindre Fjellørnen IL
Haugan, Sindre Øwre Hommelvik IL
Haugen, John Magnus Hommelvik IL
Holmbro, Hans Kristian Strindheim IL
Hoås, Geir Kristian Lånke IL
Husby, Erik Buvik IL
Iversen, Emil IL Varden Meråker
Jansson, Jakob Østersund SK
Jenssen, Jan Thomas Hommelvik IL
Jespersen, Chris André Strindheim IL
johnsson, Olle Trillevallen SK
jonsson, Arvid Trillevallen SK
Lin, Bao Kina
Løfald, Gjermund Rindal IL
Mingliang, Zhu Kina
Musgrave, Andrew Røa IL
Myrmo, Håkon Rennebu IL
Northug, Even Strindheim IL
Persson, Johan Anton Trillevallen SK
Riseth, Fredrik Byåsen IL
Rundgreen, Mathias Byaasen Skiklub
Røvik, Torstein Buan IL Varden Meråker
SHANG, Jincai Kina
Sivertsgård, Vegard Tydal IL
Skar, Knut Ole Malm IL
Skarpeid, Aleksander NTNUI
Stensås, Magnus Tydal IL
Sundsvik, Espen Frol IL
Svensson, Daniel IFK Mora SK – Swe
Svinsås, Jo Rindal IL
Syrstad, Torleif Lundamo IL
Tønseth, Didrik Byåsen IL
Ulvang, Jørgen Sæternes IL Varden Meråker
Vårheim, Vegard Strindheim IL