Ny banerekord under Mostadmarkstevnet

NY BANEREKORD: Illustrasjon

Mostadmark Skytterlag arrangerte Mostadmarkstevnet på Kristi himmelfartsdag hvor 197 skyttere deltok med mange av Trøndelags beste skyttere i alle klasser.

Det ble satt ny banerekord med 348 av Tor Gaute Jøingsli fra Lom og Sjåk skytterlag.

Meget god skyting i alle klasser.

Mostadmark skytterlags egen Kjell Haugen ble nummer 3 i klasse V73 med full score 350 poeng. Også Ole Herman Hansen fra arrangørklubben som stilte i klasse Eldre Rekrutt skjøt meget bra på 25 skudd-seriene og ble nummer to, men dessverre fikk han trøbbel med geværet på den avsluttende 10 skudd-serien slik at han fikk skutt bare 9 skudd, og han havnet med det litt lenger ned på totallisten.

– Arrangementet gikk meget bra, og mange overvar skytingen på skytterhuset eller live på nett, skriver Mostadmark skytterlag i en pressemelding.

Mostadmarkstevnet, Mostadmark SKL, 22-25.05.2017:

Mesterskap:

Klasse 3-5: 1. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk (5) 348, 2. Edvin Aamot, Orkla (5) 345, 3. Anita Jære, Rennebu (5) 345, 4. Kristin Dyrendahl, Rissa (5) 344, 4. Roger Størseth, Lånke (5) 344

V55: 1. Harald Denstad, Stjørdal 346, 2. Knut Bakken, Stjørdal 346, 3. Egil Wikan, Nora 345

Klasse 1: 1. Per Åsheim, Byneset 246, 2. Oddvar Stensås, Flå (Uttrøndelag) 241, 3. Hanne Tvestad, Meldal 234

Klasse 2: 1. Tore Hervik, Øvre Ogndal 339, 2. Håvard Sneisen, Hommelvik 339, 3. Roy Halseth, Malvik 330, 4. Gisle Kjøsnes, Tydal 330

Rekrutt: 1. Madelen Mjøsund, Lånke 349, 2. Eirin Raaen, Skjelstadmark 344, 3. Birk Oliver Singstad, Nidaros 343

Eldre rekrutt: 1. Hanna Haabeth, Aasen 349, 2. Iver Stene, Selbu 343, 3. Martin Aurheim, Hommelvik 340

Junior: 1. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 349, 2. Kai-Aleksander Kristiansen, Lånke 349, 3. Andre Raaen, Skjelstadmark 348, 4. Andreas Raaen, Skjelstadmark 348

Eldre Junior: 1. Eline Beate Duurhuus, Hammerfest 322

V65: 1. Helge Elvebakk, Levanger og Frol 350, 2. Jon O. Skei, Skogn 350, 3. Oddmund Rognli, Leksvik 350, 4. Fridtjof Dypveit, Nidaros 350

V73: 1. Jon Oren, Surnadal 350, 2. Ivar Stjern, Skogn 350, 3. Kjell Haugen, Mostadmark 350

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Per Åsheim, Byneset 246, 2. Oddvar Stensås, Flå (Uttrøndelag) 241, 3. Hanne Tvestad, Meldal 234, 4. Gunnar Berg, Stordalen 233, 5. Maria De Moon, Meråker 229, 6. Thomas Stenvoll, Soknedal 37

Klasse 2: 1. Tore Hervik, Øvre Ogndal 243, 2. Håvard Sneisen, Hommelvik 242, 3. Roy Halseth, Malvik 238, 4. Odd Roar Singstad, Nidaros 237, 5. Paal Nordland, Nidaros 235, 6. Ole Kristian Bjørgum, Mostadmark 234, 7. Gisle Kjøsnes, Tydal 234, 8. Robert Stornes, Nidaros 233, 9. Sigbjørn Tidemann, Stordalen 230, 10. Roald Strand, Malvik 230, 11. Odd Rune Fuglem, Mostadmark 228, 12. Rune Tiller, Klæbu 228, 13. Nils Ingemund Stokke, Inderøy 226, 14. Jo Darell, Nidaros 224, 15. Marie Langseth, Lånke 221, 16. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 217

Klasse 3: 1. Kristian Henriksen, Stavanger 234, 2. Pål Rønningsgrind, Byneset 230, 3. Torstein Halsli, Nidaros 229, 4. Randi Karoliussen, Namsskogan 226, 5. Julie Ulrikke Nymo Øynebråten, Gisund 223, 6. Frank Bilstad, Øvre Ogndal 223, 7. Trond Lillerønning, Flå (Uttrøndelag) 221, 8. Terje Buseth, Singsås 218, 9. Frode Sæther, Andenes 217, 10. Arnstein Homstad, Meldal 217, 11. Stig Arve Klefsås, Skjelstadmark 216, 12. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) 213, 13. Geir Kveli, Meråker 192

Klasse 4: 1. Gunhild Helstad, Øvre Rendal 242, 2. Odin Røstum Stabell, Trondhjems 241, 3. Ragnhild Haugen, Stordalen 240, 4. Geir Raaen, Skjelstadmark 240, 5. Jørund Oskar Ertsås, Mære 239, 6. Anja Nordhøy Rønningsgrind, Byneset 239, 7. Kristian Aune, Klæbu 238, 8. Torill Fosli Fuglem, Mostadmark 237, 9. Hilde Kjøsnes Thoresen, Hommelvik 237, 10. Torkil Berg, Trondhjems 235, 11. Terje Røstad, Fagervika 235, 12. Magnus Riiber Denstad, Rissa 234, 13. Karl-Henrik Lund Brinch, Byneset 234, 14. Jakob Trøan, Stordalen 234, 15. Ståle S. Reinsborg, Selbu 233, 16. Nils J. Johansen, Nesna 233, 17. Rune Aas, Tydal 232, 18. Bernt Olaf Aune, Heim/Hemne 232, 19. Mads Lysevold, Singsås 231, 20. Sverre Waage Selheim, Nidaros 230, 21. Ina Nordhøy Rønningsgrind, Byneset 229, 22. Svein Buland, Skjelstadmark 228, 23. Bjørnulf Røli, Øvre Ogndal 228, 24. Bård Haugros, Byneset 227, 25. Dagfinn Aune, Klæbu 227, 26. Atle Lyngen, Flå (Uttrøndelag) 226, 27. Frank Runar Gansmo, Malvik 225, 28. Lars Erik Bårdli, Rennebu 222, 29. Anders Gammelsæter Kvisvik, Malvik 221, 30. Inger Sætre, Stjørdal 219

Klasse 5: 1. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 249, 2. Kristin Dyrendahl, Rissa 247, 3. Edvin Aamot, Orkla 246, 4. Anita Jære, Rennebu 246, 5. Roger Størseth, Lånke 245, 6. Per Kåre Lyngen, Flå (Uttrøndelag) 244, 7. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika 243, 8. Esten Skårild, Heim/Hemne 242, 9. Tore Byberg, Rissa 242, 10. Erlend Sæther, Andenes 242, 11. Tore Veie, Rissa 242, 12. Knut Øien, Byneset 241, 13. Håvard Valstad, Mære 241, 14. Lars Emil Haugen, Stordalen 241, 15. Hans Erling Øien, Byneset 240, 16. Tommy Valstrand, Snillfjord 240, 17. Håkon Rognstad, Byneset 239, 17. Roar Saksvik, Orkla 239, 19. Thomas Bakøy Sunde, Rissa 239, 20. Espen By Dyrendahl, Rissa 239, 21. Kjell Johansen, Trondhjems 239, 22. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 238, 23. Morten Egil Olsen, Skjelstadmark 237, 24. Raymond Eliassen, Saltdal 237, 25. Peder Bakken, Singsås 236, 26. Roar Forfot, By Skytterlag 236, 27. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 233, 28. Morten Island, Malvik 231, 29. Birger Meistad, Orkla 231, 30. Håvard M. Ellefsen, Byneset 228, 31. Erlend Aas, Mostadmark 227

Klasse V55: 1. Egil Wikan, Nora 248, 2. Harald Denstad, Stjørdal 247, 3. Knut Bakken, Stjørdal 247, 4. Bjørn Trøite, Rennebu 244, 5. Stig Oddbjørn Aas, Mostadmark 243, 6. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 242, 7. Nils-Inge Holmeset, Trondhjems 241, 8. Kjell Magne Lervik, Halsa (Nordmør) 241, 9. Asbjørn Grendstad, Klæbu 241, 10. Svein O. Østeraas, Hommelvik 240, 11. Per Helge Langseth, Lånke 240, 12. Hans Fostervoll, Klæbu 239, 13. Hans Sandnes, Hommelvik 238, 14. Einar Hagemo, Byneset 238, 15. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 237, 16. Bernt Røkke, Stordalen 233, 17. Odd Egil Sneisen, Mostadmark 228, 18. Emil Haugan, Mostadmark 224, 19. Sverre H. Dyrø, Vågøy 223

Klasse NU: 1. Even Bjørgum, Mostadmark 234, 2. Johanne Størseth, Lånke 235, 2. Kristine Størseth, Lånke 173, 4. Johannes Søpstad, Flå (Uttrøndelag) 242

Klasse R: 1. Madelen Mjøsund, Lånke 250, 2. Eirin Raaen, Skjelstadmark 245, 3. Birk Oliver Singstad, Nidaros 244, 4. May Ingrid Raaen, Skjelstadmark 243, 5. Tobias Raaen, Skjelstadmark 242, 6. Elias Langørgen Johansen, Flå (Uttrøndelag) 232, 7. Gyda Helene Veie, Rissa 231, 8. Fabian Ølstørn, Flå (Uttrøndelag) 224

Klasse ER: 1. Hanna Haabeth, Aasen 250, 2. Ole Herman Hansen, Mostadmark 248, 3. Iver Stene, Selbu 245, 4. Martin Aurheim, Hommelvik 244, 5. Vilde Siim  Johnsen, Klæbu 243, 6. Jonas Kløften, Tydal 242, 7. Vegar Riddervold Larsen, Hommelvik 240, 8. Fredrik Mogård, Selbu 237, 9. Jon Martin Augustsen Halsli, Nidaros 236

Klasse J: 1. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 249, 2. Kai-Aleksander Kristiansen, Lånke 249, 3. Andre Raaen, Skjelstadmark 248, 4. Andreas Raaen, Skjelstadmark 248, 5. Elias Ertsås, Mostadmark 248, 6. Milda Marina Søberg Haugen, Røros 247, 7. Lasse Aas, Tydal 246, 7. Ole Herman Stene, Selbu 246, 9. Stian Mosand Hanssen, Klæbu 245, 10. Nora Johansen, Nesna 245, 11. Henrikke Leikvoll, Lånke 243, 12. Sondre Saksvik, Orkla 241, 13. Sondre Strøm Hushagen, Nannestad 241, 14. Kasper S. Reinsborg, Selbu 239, 15. Didrik Hernes, Stjørdal 238

Klasse V65: 1. Oddmund Rognli, Leksvik 250, 2. Helge Elvebakk, Levanger og Frol 250, 3. Jon O. Skei, Skogn 250, 4. Fridtjof Dypveit, Nidaros 250, 5. Idar Moseng, Nora 249, 5. Olav I. Sæther, Nidaros 249, 7. Gunnar Fornes, Hegra 249, 7. Einar Thoresen, Hommelvik 249, 9. Ivar Otto Husby, Trondhjems 249, 10. Kai Eskelund, Flå (Uttrøndelag) 248, 11. Karl Dahling, Stordalen 248, 11. Tore Refseth, Hommelvik 248, 13. Jon Ertsgård, Lånke 248, 14. Niklaus Haugrønning, Byneset 247, 15. Eivind Østbyhaug, Tydal 246, 16. Roger Lindgren, Stordalen 245, 17. Johannes Volden, Mostadmark 245, 18. Normann Bremset, Tydal 245, 19. Ola G. Haugen, Rennebu 243, 20. Per Arne Enstad, Nidaros 243, 21. Egil Magne Damli, Lensvik/Selven 241, 22. Bjarne Hammer, Hommelvik 239, 23. Per Magnar Nervik, Mostadmark 233

Klasse V73: 1. Jon Oren, Surnadal 250, 2. Ivar Stjern, Skogn 250, 3. Kjell Haugen, Mostadmark 250, 4. Trond Tronstad, Leksvik 249, 5. Olav Solheim, Soknedal 249, 6. Oddbjørn Engen, Byneset 248, 7. Jostein W. Hoseth, Rennebu 248, 8. Hans Tronstad, Leksvik 248, 9. Leif Singstad, Nidaros 247, 10. Edvin Lervik, Verdal Søndre 247, 11. Rolf Strand, Lensvik/Selven 247, 12. Harald Lysvand, Leksvik 247, 13. Nils A Grendstad, Klæbu 246, 14. Oddvar Frengen, Byneset 245, 15. Ernst Thoresen, Hommelvik 243, 16. John Megård, Byneset 243, 17. Rolf Dahle, Nidaros 242, 18. Arvid Jullumstrø, Nidaros 242, 19. Bjørn Haugerud, Rennebu 240, 20. Ola O. Venn, Mostadmark 238, 21. Kjell Bonaunet, Malvik 228