St Olavsloppet og Mini-Olav

55
Hommelvik IL

St Olavsloppet som ble etablert i 1988 går mellom Östersund og Trondheim

Stien følger den naturskjønne St Olavleden over Rödön, Alsen, Åre, Sandvika og Stiklestad.

Løpet er oppkalt etter den norske konge Olav Haraldsson som regjerte mellom 1015-1030. Kong Olav døde i kampen på Stiklestad 29. juli 1030. Etter dette ble kong Olav Nordens hellige helgen.

Løpet består av fire dagsetapper på totalt 34 kilometer, hvorav de fleste går på asfaltert vei.

Mini-Olav i Hommelvik

Løpet starter i Trondheim onsdag 27. juni, og slutter i Östersund lørdag 30. juni.

I Hommelvik står friidrettsavdelingen klar med «Mini-Olav» for de minste onsdag morgen fra klokken samtidig som vekslingen foregår på Øya stadion.

To lag fra Malvik på startstreken

Fra Malvik stiller to lag, nr 110 Hommelvik og nr 111 Malvik.

Her kan du se hvem som løper de ulike distansene for lagene fra Malvik.

 

Lag nr 110 Hommelvik

 

Dag 1, onsdag 27.juni

Trondheim – Levanger 102.8 km

Amund Flataker

Sander Haugan Øwre

Erling Flataker

John Magnus Haugen

Marius Renå

Markus Svendgård

Andre Lenningsvik

Emil R. Ellingsen

Vegard Fossli Stjern

Jan Thomas Jenssen

Erle Susegg Lillefjell

Arnt Gunnar Winther

Sindre Øwre Haugan

Eivind Kjennerud

 

Dag 2, torsdag 28.juni

Levanger – Sandvika    65,0 km

Vegard Fossli Stjern

Tore Hammer

Eiril Fuglem Renå

Oskar Eriksen

Bård Aksnes

Embla Aksnes

Hedda Aksnes

Sindre Øwre Haugan

John Magnus Haugen

Odin Aksnes

 

Dag 3, fredag 29.juni

Sandvika –  Åre 61.9 km

Jan Thomas Jenssen

Erling Flataker

Viktoria Røvik Kvamvold

Eivind Kjennerud

Lina Lundberg

Arnt Gunnar Winther

Andre Lenningsvik

Bård Aksnes

Sara Valleraune

Jens Nicolai Jenssen

 

Dag 4 lørdag 30.juni

Åre – Östersund 110, 8 km

Frank Bjørkli

Sander Haugan Øwre

Vegard Fossli Stjern

Emil R. Ellingsen

Andre Lenningsvik

Marius Renå

Mads Ellingsen

Mads Halstadtrø

Eivind Kjennerud

Erling Flataker

Jan Thomas Jenssen

Amund Flataker

Arnt Gunnar Winther

Andre Lenningsvik

Hedda Nordgård Jakobsen

Knut Erling Flataker

Jone Aurora Renå

 

Lag nr 111 Malvik IL

Dag 1 onsdag 27.juni

Trondheim – Levanger 102.8 km

Kyrre Auran

Trygve Reitan

Ingrid Spersøy

Sindre Viljar Johannessen

Sivert Høiseth

Emil Kristoffer Auran

Petter Andreas Bergh

Per Arve Sørngård

Peter Svensson

Inger K Gissinger

Kirsti M Haave Myran

Åge Rødde

Frode Rønsberg

Asgeir Bøgeberg

 

Dag 2 torsdag 28.juni

Levanger – Sandvika    65,0 km

Christian Skumsvoll

Rikhard Herrmann

Nicholas Morgan

Brage G Romulslie

Emil Kristoffer Auran

Cathryn Hjelsvold

Gørill Gyllan

Sivert Høiseth

Inger K Gissinger

Reidulf Herrmann

 

Dag 3, fredag 29.juni

Sandvika –  Åre 61.9 km

Knut Røflo

Tore Marius Borkmo

Kyrre Auran

Knut Åge Hals

Marit Rustad Røflo

Inger K Gissinger

Petter Andreas Bergh

Sivert Høiseth

Emil Kristoffer Auran

Matilde Goss

 

Dag 4 lørdag 30. juni

Åre – Östersund 110, 8 km

Petter Andreas Bergh

Inger K Gissinger

Gørill Gyllan

Andreas Falk-Larssen

Sindre Viljar Johannessen

Magnus Raaen Winje

Kyrre Auran

Emil Kristoffer Auran

Tore Marius Borkmo

Robin Raaen Winje

Per Arve Sørngård

Cathryn Hjelsvold

Knut Åge Hals

Rune Holmen

Aslaug Rustad

Hedda Gyllan Romulslie

Brage G Romulslie