Mostadmarkstevnet 2018

Illustrasjon (Foto: Knut Trondsen)

Mostadmark Skytterlag arrangerte Mostadmarkstevnet 2018, og årets vinner ble Tor Gaute Jøingsli fra Lom og Sjåk.

Det var 150 deltagere som gjennomførte årets stevne i nydelig vær, med litt vanskelige vindforhold.

Dette er oppstarten på en sesong som blir litt spesiell der Landskytterstevnet på Stjørdal i begynnelsen av august vil prege hele skyttermiljøet i Trøndelag.

Av lokale resultater kan nevnes at Ole Erik Thoresen fra Hommelvik ble totalt nummer 3. Vegar Forbord Gredal fra Mostadmark ble beste skytter i klasse 3, Trine Lise Haugan fra Mostadmark ble nummer 2 i klasse 4, og Stig Oddbjørn Aas fra Mostadmark vant klasse V55.

Resultater Mostadmarkstevnet, Mostadmark SKL, 07-10.mai 2018

Mesterskap:

Klasse 3-5: 1. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk (5) 343, 2. Esten Skårild, Heim/Hemne (5) 342, 3. Ole Erik Thoresen, Hommelvik (5) 341, 4. Roger Størseth, Lånke (5) 341, 5. Erlend Burø Sæther, Andenes (5) 339, 6. Hans Bakken, Nordre Skage (5) 337, 7. Hans Erling Øien, Byneset (5) 337, 8. Anita Jære, Rennebu (5) 337, 9. Per Kåre Lyngen, Flå (Uttrøndelag) (5) 336, 10. Mads Lysevold, Singsås (5) 336, 11. Tommy K. Brandtzæg, Mære (4) 336

V55: 1. Stig Oddbjørn Aas, Mostadmark 343, 2. Åge Haugen, Valsøyfjord 342, 3. Ole Steigedal, Rennebu 341, 4. Bjørn Trøite, Rennebu 340, 5. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 338, 6. Harald Denstad, Stjørdal 338

Klasse 2: 1. Thomas Stenvoll, Soknedal 340, 2. Kristian Wilmann, Nidaros 338, 3. Ole Kristian Bjørgum, Mostadmark 338, 4. Sigbjørn Tidemann, Stordalen 334, 5. Odd Rune Fuglem, Mostadmark 330

Rekrutt: 1. Peder Aftret Andersen, Selbu 343, 2. Madelen Mjøsund, Lånke 340, 3. Lars Arild Løkken, Mosvik 339

Eldre rekrutt: 1. Elise Solum Bakken, Nordre Skage 348, 2. Andrea Meldal Moen, Skjelstadmark 347, 3. Iver Stene, Selbu 342

Junior: 1. Andreas Raaen, Skjelstadmark 349, 2. Henrikke Leikvoll, Lånke 347, 3. Aleksander Trøa Olsen, Stordalen 346

Eldre Junior: 1. Stian Mosand Hanssen, Klæbu 336

V65: 1. Oddmund Rognli, Leksvik 350, 2. Ivar Otto Husby, Trondhjems 349, 3. Kai Eskelund, Flå (Uttrøndelag) 348, 4. Jon Ertsgård, Lånke 348, 4. Niklaus Haugrønning, Byneset 348, 6. Einar Thoresen, Hommelvik 348, 7. Johannes Volden, Mostadmark 348

V73: 1. Nils A Grendstad, Klæbu 350, 2. Jostein W. Hoseth, Rennebu 349, 3. Fridtjof Dypveit, Nidaros 348, 4. Leif Singstad, Nidaros 348, 5. Trond Tronstad, Leksvik 348

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Oddvar Stensås, Flå (Uttrøndelag) 244, 2. Line Fuglem, Mostadmark 241, 3. Brenda Carina Rosales Romero, Selbu 238, 4. Kenneth Aas, Mostadmark 226, 5. Gunnar Berg, Stordalen 222, 6. Oline Mjelde Andersen, Røros 222

Klasse 2: 1. Thomas Stenvoll, Soknedal 243, 2. Ole Kristian Bjørgum, Mostadmark 241, 3. Roy Halseth, Malvik 240, 4. Kristian Wilmann, Nidaros 239, 5. Sigbjørn Tidemann, Stordalen 237, 6. Gisle Kjøsnes, Tydal 236, 7. Åse Edny Sklett, Øvre Ogndal 235, 8. Nils Ingemund Stokke, Inderøy 234, 9. Rune Wåden, Lånke 233, 10. Odd Rune Fuglem, Mostadmark 233, 11. Rune Tiller, Klæbu 232, 12. Jan Høiby, Hommelvik 229, 13. Liv-Monica Wie Aune, Trondhjems 228, 14. Roald Strand, Malvik 227

Klasse 3: 1. Vegar Forbord Grendal, Mostadmark 241, 2. Håvard Sneisen, Hommelvik 236, 3. Robert Stornes, Nidaros 229, 4. Sverre Waage Selheim, Nidaros 228, 5. Arild Moen, Skjelstadmark 227, 6. Frode Sæther, Andenes 226, 7. Adrian Aasegaard, Tynset 223, 8. Kristian Jansen, Nidaros 223, 9. Joar Øyan, Singsås 222, 10. Terje Buseth, Singsås 208

Klasse 4: 1. Tommy K. Brandtzæg, Mære 238, 2. Trine Lise Haugan, Mostadmark 237, 3. Nichlas Wesche Evjen, Selbu 237, 4. Arve Vassli, Stjørdal 236, 5. Bjørnulf Røli, Øvre Ogndal 236, 6. Karl-Henrik Lund Brinch, Byneset 235, 7. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 235, 8. Tore Brandtzæg, Mære 234, 9. Torill Fosli Fuglem, Mostadmark 234, 10. Paal Johansen, Byneset 234, 11. Hilde Kjøsnes Thoresen, Hommelvik 233, 12. Morten Egil Olsen, Skjelstadmark 232, 12. Arnt Inge Oddan, Heim/Hemne 232, 14. Einar Grue, Tynset 231, 15. Anders Gammelsæter Kvisvik, Malvik 230, 16. Ina Nordhøy Rønningsgrind, Byneset 229, 17. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 229, 18. Pål Rønningsgrind, Byneset 228, 19. Odin Røstum Stabell, Trondhjems 228, 20. Lars Singsaas, Singsås 227, 21. Bernt Noodt, Nidaros 227, 22. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) 226, 23. Atle Lyngen, Flå (Uttrøndelag) 226, 24. Dagfinn Aune, Klæbu 224, 25. Svein Buland, Skjelstadmark 224, 26. Britt Nesteby, Tynset 222

Klasse 5: 1. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 246, 2. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 243, 3. Esten Skårild, Heim/Hemne 243, 4. Roger Størseth, Lånke 242, 5. Håkon Rognstad, Byneset 240, 6. Erlend Burø Sæther, Andenes 240, 7. Hans Bakken, Nordre Skage 240, 8. Mads Lysevold, Singsås 239, 9. Hans Erling Øien, Byneset 239, 10. Erland Haugen, Røros 239, 11. Anita Jære, Rennebu 239, 12. Per Kåre Lyngen, Flå (Uttrøndelag) 237, 13. Christen Sjøvold, Malvik 236, 14. Knut Øien, Byneset 236, 15. Kjell Johansen, Trondhjems 233, 16. Birger Meistad, Orkla 232, 17. Håvard M. Ellefsen, Byneset 232, 18. Morten Island, Malvik 229, 19. Erlend Aas, Mostadmark 135

Klasse V55: 1. Stig Oddbjørn Aas, Mostadmark 245, 2. Åge Haugen, Valsøyfjord 244, 3. Bjørn Trøite, Rennebu 244, 4. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 243, 5. Ole Steigedal, Rennebu 241, 6. Harald Denstad, Stjørdal 240, 7. Emil Haugan, Mostadmark 240, 8. Ole Grumdal, Leksvik 239, 9. Hans Fostervoll, Klæbu 239, 10. Nils-Inge Holmeset, Trondhjems 239, 11. Knut Bakken, Stjørdal 239, 12. Trond Jære, Rennebu 238, 13. Einar Hagemo, Byneset 236, 14. Per Helge Langseth, Lånke 234, 15. Sverre H. Dyrø, Vågøy 233, 16. Svein O. Østeraas, Hommelvik 233, 17. Kjell Magne Lervik, Halsa (Nordmør) 232, 18. Hans Sandnes, Hommelvik 232, 19. Asbjørn Grendstad, Klæbu 228, 20. Bernt Røkke, Stordalen 216

Klasse NU: 1. Ingrrid Linnea Langolf Valli, Mostadmark 229

Klasse R: 1. Peder Aftret Andersen, Selbu 246, 2. Lars Arild Løkken, Mosvik 244, 3. Madelen Mjøsund, Lånke 243, 4. Eirin Raaen, Skjelstadmark 239, 5. Johanne Størseth, Lånke 235, 6. Anton Trøa Olsen, Stordalen 235, 7. Linnea Solum Bakken, Nordre Skage 235, 8. Jørgen Vassli, Stjørdal 234, 9. Elias Langørgen Johansen, Flå (Uttrøndelag) 222

Klasse ER: 1. Elise Solum Bakken, Nordre Skage 249, 2. Andrea Meldal Moen, Skjelstadmark 248, 3. Iver Stene, Selbu 246, 4. Tobias Raaen, Skjelstadmark 246, 5. Birk Oliver Singstad, Nidaros 243, 6. Serianna Rønsåsbjørg, Skjelstadmark 229, 7. Rikke Olsen, Skjelstadmark 228

Klasse J: 1. Andreas Raaen, Skjelstadmark 249, 2. Henrikke Leikvoll, Lånke 247, 2. Aleksander Trøa Olsen, Stordalen 247, 4. Ingrid Eline Aas, Nordre Skage 245, 5. Ole Herman Stene, Selbu 243, 6. Kristoffer Meldal Moen, Skjelstadmark 225

Klasse EJ: 1. Stian Mosand Hanssen, Klæbu 236

Klasse NV: 1. Solveig Gulaker, Lånke 242, 2. Ståle Mikael Karlsen, Lånke 238

Klasse V65: 1. Oddmund Rognli, Leksvik 250, 2. Roger Lindgren, Stordalen 250, 3. Ivar Otto Husby, Trondhjems 249, 4. Kai Eskelund, Flå (Uttrøndelag) 248, 5. Niklaus Haugrønning, Byneset 248, 6. Jon Ertsgård, Lånke 248, 7. Einar Thoresen, Hommelvik 248, 8. Johannes Volden, Mostadmark 248, 9. Bengt Ødegård, Selbu 247, 9. Per Magnar Nervik, Mostadmark 247, 11. Normann Bremset, Tydal 246, 12. Per Arne Enstad, Nidaros 245, 13. Tore Refseth, Hommelvik 245, 14. Olav Følstad, Nidaros 245, 15. Harald Sandvik, Lånke 244, 16. Karl Dahling, Stordalen 242, 17. Eivind Østbyhaug, Tydal 239, 18. Tor Stokke, Valsøyfjord 237

Klasse V73: 1. Jostein W. Hoseth, Rennebu 250, 2. Nils A Grendstad, Klæbu 250, 3. Fridtjof Dypveit, Nidaros 249, 4. Leif Singstad, Nidaros 249, 4. Trond Tronstad, Leksvik 249, 6. Jon Oren, Surnadal 247, 7. Olav Solheim, Soknedal 247, 8. Jomar Valli, Hommelvik 246, 9. Kjell Haugen, Mostadmark 246, 10. Bjarne Hammer, Hommelvik 239, 11. Egil Magne Damli, Lensvik/Selven 238